fbpx

Kredyt gotówkowy dla Ukraińca w Polsce, kredyt dla obywatela Ukrainy

Jakie warunki musi spełnić Ukrainiec aby uzyskać w Polsce kredyt? Wbrew pozorom polskie banki powoli i ostrożnie działają w zakresie przyznawania kredytów obcokrajowcom. Pomimo tego, że w Polsce  mieszka już ponad milion Ukraińców, więc jest to znaczna grupa potencjalnych klientów, którzy coraz częściej kupują mieszkania, ściągają swoje rodziny do Polski posiadając w pełni legalną pracę. Głównym wymogiem stawianym przez polskie banki jest posiadanie udokumentowanego dochodu w Polsce od minimum 3  miesięcy. Może to być umowa o pracę, umowa zlecenie lub umowa o dzieło czy też prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jeśli chodzi o własną działalność gospodarczą to tutaj banki wymagają minimum 12 miesięcy prowadzenia firmy w Polsce i nie ma od tego odstępstwa.  Kolejną ważną sprawą jest posiadanie dobrej udokumentowanej historii kredytowej .Według danych statystycznych w 2018r. obywatele Ukraińcy uzyskali w Polsce ponad 20 tys. kredytów na łączą kwotę około 80 mln zł. ( kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty firmowe).  Jakie dokumenty Ukraińcy powinni pokazać w banku aby uzyskać kredyt gotówkowy?Jakie warunki musi spełnić Ukrainiec aby uzyskać w Polsce kredyt?

Wbrew pozorom polskie banki powoli i ostrożnie działają w zakresie przyznawania kredytów obcokrajowcom.

Pomimo tego, że w Polsce  mieszka już ponad milion Ukraińców, więc jest to znaczna grupa potencjalnych klientów, którzy coraz częściej kupują mieszkania, ściągają swoje rodziny do Polski posiadając w pełni legalną pracę.

Głównym wymogiem stawianym przez polskie banki jest posiadanie udokumentowanego dochodu w Polsce od minimum 3  miesięcy. Może to być umowa o pracę, umowa zlecenie lub umowa o dzieło czy też prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jeśli chodzi o własną działalność gospodarczą to tutaj banki wymagają minimum 12 miesięcy prowadzenia firmy w Polsce i nie ma od tego odstępstwa.

Kolejną ważną sprawą jest posiadanie dobrej udokumentowanej historii kredytowej .Według danych statystycznych w 2018r. obywatele Ukraińcy uzyskali w Polsce ponad 20 tys. kredytów na łączą kwotę około 80 mln zł. ( kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty firmowe).

Jakie dokumenty Ukraińcy powinni pokazać w banku aby uzyskać kredyt gotówkowy?

kartę stałego lub czasowego pobytu
aktualny paszport
umowa o pracę lub zaświadczenie od pracodawcy
wyciąg z konta bankowego z potwierdzonymi na koncie wpływami z tytuły pensji

Należy wspomnieć tu również o kwestii karty stałego pobytu. Chodzi o to, że banki coraz częściej są w stanie zaakceptować nawet brak stałej karty pobytu. Banki wiedzą, że mnóstwo obywateli Ukrainy przyjeżdża na trzy miesiące , wraca do domu na miesiąc i ponownie wracają do Polski i tak na okrągło… i w ten sposób wspomagają swoje rodziny na Ukrainie.

POŻYCZKA GOTÓWKOWA, KREDYT GOTÓWKOWY DLA UKRAIŃCA

Coraz większe zainteresowanie obywateli Ukrainy nie tylko pracą sezonową, ale i na stałe powoduje zwiększone zainteresowanie usługami bankowymi, kontami a co za tym idzie i kredytami gotówkowymi, czy hipotecznymi.

Stąd właśnie kilka banków wprowadziło obsługę w języku Ukraińskim oraz infolinię w ich ojczystym języku.

Reasumując firma GOLDEN EXPERT we współpracy z bankami posiada w swojej ofercie kredyty gotówkowe dla obywateli Ukrainy.

W przypadku zainteresowanie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 791 702 607 w godz. od 9-19 od poniedziałku do piątku.

You may also like

Referencje