fbpx

Kredyt samochodowy w pigułce.

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy, zwany inaczej motoryzacyjnym, jest formą celowego zobowiązania na finansowanie zakupu pojazdu zarówno nowego, jak i używanego. Samochód może pochodzić z salonu, komisu samochodowego lub od osoby prywatnej. Tego rodzaju kredyt udzielany jest przez bank na ściśle określony cel, w tym przypadku na zakup samochodu. Ten rodzaj kredytu może też być zaciągnięty jako wsparcie na zakup innego pojazdu np.: motocyklu, quada, traktora czy ciężarówki. Kredytobiorca jest zobowiązany przedstawić dokument potwierdzający nabycie samochodu za konkretną cenę.

Kto może zaciągnąć kredyt samochodowy?

O tego typu kredyt może starać się osoba pełnoletnia wykazująca odpowiednią zdolność kredytową, określaną przez wysokość miesięcznych dochodów. Cała procedura wygląda tak samo, jak w przypadku innych kredytów. Może go otrzymać firma, jak i prywatna osoba. Kredytobiorca zobowiązany jest do regularnej spłaty miesięcznych rat.

Rodzaje kredytu samochodowego

Pierwszym rodzajem jest kredyt standardowy, który polega na spłacaniu comiesięcznych rat kapitałowo-odsetkowych. Zawierany jest na dogodny dla kredytobiorcy czas, maksymalnie na 10 lat.
Kredyt jednoratowy jest natomiast dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających kwotę równą 50% wartości pojazdu. Wspomniane 50% wpłaca kredytobiorca, a pozostałą część opłaca po jakimś czasie np. po roku.
Kredyt balonowy charakteryzuje się natomiast niskimi comiesięcznymi ratami, łącznie wynoszącymi 80% wartości pojazdu. Pozostałe 20% wartości samochodu należy wpłacić jako jednorazową i ostatnią ratę.

Dlaczego powinieneś wybrać właśnie Golden Expert?

Jako eksperci finansowi z wieloletnim doświadczeniem oferujemy najtańsze kredyty na zakup samochodu bądź innego pojazdu. Nasze wymagania są jasno określone a warunki umowy bardzo korzystne. Wejdź na naszą stronę https://www.goldenexpert.pl/kredyt-samochodowy/i dowiedź się więcej o kredycie na Twój wymarzony samochód.

You may also like

Referencje