fbpx

Kredyt samochodowy a leasing

Kredyt samochodowy a leasing

Leasing czy kredyt samochodowy – co wybrać?

Potrzebujesz nowego samochodu, ale nie masz gotówki na sfinalizowanie całości transakcji lub po prostu nie chcesz wydawać oszczędności od razu? Zapewne znasz już dostępne na rynku opcje związane z zakupem pojazdów. Zdecydowanie najpopularniejszymi z nich są dwie – kredyt samochodowy oraz leasing. Oba rozwiązania pozwalają na otrzymanie wymarzonego auta, jednak różnią się między sobą i są skierowane do innych odbiorców.

Co zatem będzie lepsze dla Ciebie? Porównaj te dwa rozwiązania i zdecyduj.

Leasing

Leasing jest znany przede wszystkim przedsiębiorcom, gdyż samochody nabywane właśnie w ten sposób zwykle są firmowe. Są jednak oferty leasingowe skierowane do osób fizycznych, nieprowadzących własnych działalności gospodarczych – tzw. leasing konsumencki.

Leasing polega na dzierżawie auta podczas okresu jego finansowania. Instytucja finansowa nabywa wskazany przez klienta samochód i za niego płaci, będąc jego właścicielem. Jednocześnie odpłatnie użycza auto klientowi, wystawiając fakturę za każdy miesiąc użytkowania. Klienta zwykle wpłaca kapitał początkowy (najczęściej kilkanaście procent).

Po zakończeniu leasingu jest możliwość wykupu pojazdu za ustaloną wcześniej kwotę lub rezygnacja i pozostawienie samochodu firmie leasingowej.

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy jest celową formą finansowania zakupu pojazdu i udziela go bank, do którego uprzednio należy złożyć stosowny wniosek. Trzeba więc pamiętać, że konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej. Kredyt samochodowy charakteryzuje się comiesięczną spłatą rat (równych lub malejących) i tym, że od razu stajesz się właścicielem auta, które spłacasz, co zdecydowanie odróżnia kredyt od leasingu.

Do kredytu samochodowego wymaga się terminowej historii kredytowej w BIK oraz zaświadczenia o zarobkach, można starać się o niego już od 21 roku życia. Brak zgody współmałżonka akceptowalny jest przy kredytowaniu samochodów wartych poniżej 25 tysięcy złotych.

Zdecydowaną zaletą kredytu samochodowego jest szybkość decyzji – wystarczy godzina od przesłania dokumentów.

Jak wybrać najlepiej?

Jeśli masz jeszcze wątpliwości lub chcesz powierzyć formalności profesjonaliście, który Ci doradzi, koniecznie skontaktuj się z rzetelnym rzetelnym doradcą.

You may also like

Referencje